جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 50048
  تاریخ انتشار : 27 فروردین 1393 12:55
  تعداد بازدید : 437

  ودیعه گذاشتن شناسنامه و کارت شناسایی ملی جرم است

  مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور گفت: ودیعه گذاشتن شناسنامه و کارت شناسایی ملی در هر مکانی هم برای صاحب شناسنامه و هم برای گیرنده شناسنامه جرم محسوب می شود.
  به گزارش ایسنا، مهدی تدین با بیان اینکه سازمان ثبت احوال کشور سازمان حاکمیتی و زیرساختی است که یکی از مهمترین ماموریت هایش صدور اسناد هویتی برای تمامی ایرانیان در اقصی نقاط دنیا است، افزود: مردم نیز موظف به حفظ این اسناد هویتی می باشند.

  وی اظهار کرد: برای حفظ این سند حاکمیتی مهم، مردم بایستی از ودیعه گذاشتن اسناد هویتی و تابعیتی خود نظیر شناسنامه و کارت شناسایی ملی نزد دیگران اکیدا خودداری و کسبه و افراد نیز از گرو گرفتن شناسنامه و کارت شناسایی ملی افراد به عنوان ودیعه جدا خودداری کنند.

  مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل تصریح کرد: اسناد هویتی وسیله شناسایی افراد است که به وسیله آن می توانند هویت و تابعیت خود را ثابت و از حق خود دفاع کند.

  تدین با اشاره به اینکه هویت و تابعیت افراد با اسناد هویتی آنان محرز می شود، تاکید کرد: به همین دلیل مردم بایستی نسبت به نگهداری و حفظ و حراست از اسناد هویتی خود نهایت دقت را داشته باشند تا هویت آنان توسط افراد سودجو مورد سرقت و سوء استفاده قرار نگیرد.

  وی افزود: همچنین دست کاری در شناسنامه نیز جرم تلقی می شود و با توجه به اینکه افراد با این مدرک می توانند در هر شهر یا ارگانی هویت خود را معرفی و یا از حق خود دفاع کنند، بنابراین لازم است در حفظ و نگهداری آن دقت کنند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
364337309
اکنون :
20