جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 50060
  تاریخ انتشار : 27 فروردین 1393 13:48
  تعداد بازدید : 565

  محمداسماعیل سعیدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: متاسفانه اینکه در برخی موارد که گاهاً آمارهای بالایی را نیز به خود اختصاص می‌دهد زنان کارگر ما پس از مرخصی زایمان در مشاغل خود پذیرفته نمی‌شوند و به نوعی اخراج می‌شوند نهایت کم لطفی و ظلم در حق این قشر است. دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اغلب این قشر دارای مشکلات اقتصادی هستند و این موضوع امری ناحق است و نباید به بهانه مرخصی زایمان اخراج شوند. وی افزود: در این خصوص دستگاه‌های نظارتی به ویژه در سازمان تعا

  سند ملی کودک تنظیم می شود

  دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از تنظیم سند ملی کودک در راستای ساماندهی کودکان کار و خیابان خبر داد.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، مظفر الوندی در دومین نشست شورای ساماندهی کودکان کار و خیابان که در محل وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: بهزیستی کشور دارای پایه های علمی قوی در خصوص کودکان کار و خیابان است اما آنچه از عملکردها بیرون می آید حاکی از نداشتن توانایی کافی برای اجرای این طرح های عملیاتی از سوی این سازمان است. 

  وی در ادامه اظهار داشت: به منظور تسهیل در اجرای طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان از سوی کنوانسیون حقوق کودک پیشنهاد می شود که نهادهای ناکارآمد در این زمینه از حق مدیریت در این موضوع صرف نظر کرده و اجرای طرح را در تهران به شهرداری به عنوان متولی اصلی که توان کافی را نیز برای اجرای این طرح در اختیار دارد تفویض کنیم. 

  الوندی تاکید کرد: با این اقدام تمرکز بهزیستی به شهرستان ها محدود می شود این سازمان که قادر خواهد بود در حوزه شهرستان ها اقدامات موثرتری را به انجام برسد. 

  دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با تاکید بر اینکه تنظیم سند ملی کودک از سوی این کنوانسیون آغاز شده خاطرنشان کرد: طرح دیگری که در این حوزه از سوی کنوانسیون در دست بررسی است ایجاد بانک اطلاعات کودکان کار و خیابان است با راه اندازی این سامانه قادر خواهیم بود از طریق الکترونیکی نسبت به شناسایی وثبت نام مشخصات این کودکان به منظور حمایت های هرچه بیشتر اقدام کنیم.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
49