جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 50201
  تاریخ انتشار : 30 فروردین 1393 13:35
  تعداد بازدید : 687

  سه ماه تا یک سال حبس در انتظار ضاربان محیط بانان

  رئیس اداره ی حقوقی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان زنجان، گفت: هر متخلفی که در برابر محیط بانان تمرد کند به موجب تعزیرات، مجازات شده و حکم سه ماه تا یک سال حبس در انتظار این افراد است.
  «علی شمس» در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ی زنجان، با بیان این مطلب، اظهار کرد: مأموران محیط زیست در قالب ضابطان خاص محیط زیست انجام وظیفه می کنند و برابر قانون موظف هستند تا مانع هرگونه اقدام خراب کارانه در مناطق مختلف زیست محیطی شوند.

  وی تصریح کرد: محیط بانان در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست حضور مستمر و مداوم داشته و به گشت و کنترل وضعیت می پردازند و در صورت مشاهده هر عمل خلاف قانون هم چون شکار و صید غیرمجاز با افراد متخلف برابر قانون برخورد می کنند.

  رئیس اداره ی حقوقی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان زنجان با اشاره به اینکه اگر در زمان اعمال قانون محیط بانان با مقاومت مواجه شوند هم چون دیگر ضابطان قضایی قانون از آن ها حمایت می شود، افزود: افراد متخلف برابر ماده ی 607 تعزیرات و مجازات های بازدارنده به سه ماه تا یکسال حبس محکوم می شوند.

  شمس با اشاره به استفاده ی سلاح از سوی محیط بانان در مواجهه با شکارچیان غیرمجاز یادآور شد: محیط بانان باید قانون بکارگیری سلاح در موارد ضروری را لحاظ کنند و تیراندازی را بعنوان آخرین گزینه انتخاب کنند، چون قانون اجازه ی استفاده از سلاح در وهله ی نخست را نداده و برای استفاده از آن باید مواردی که قانون اشاره کرده را رعایت کنند.

  وی با تأکید بر اینکه قانون از محیط بانان حمایت می کند، خاطرنشان کرد: متأسفانه در برخی مواقع شاهد حمله به محیط بانان هستیم که این موضوع باید با فرهنگ سازی در سطح جامعه از میان برود.

  رئیس اداره ی حقوقی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان زنجان با اشاره به آخرین وضعیت پرونده ی شکارچیان غیرمجاز خرم دره ای که به رئیس اداره ی حفاظت محیط زیست این شهرستان حمله کرده بودند، گفت: دو تن از این افراد که در ایام نوروز به مسئول محیط زیست شهرستان حمله کرده بودند دستگیر شده و در بازداشت موقت به سر می برند.

  شمس خاطرنشان کرد: نفر سوم هنوز متواری است و تلاش برای دستگیری وی ادامه دارد و امیدواریم به زودی مرحله ی تحقیقات به پایان برسد و متخلفان به سزای عمل خود برسند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360925246
اکنون :
11