جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 50318
  تاریخ انتشار : 31 فروردین 1393 16:3
  تعداد بازدید : 391

  سازمان مدافع حقوق کودکان از دولت یمن انتقاد کرد

  یک سازمان مدافع حقوق کودکان در یمن با انتشار آمار 124 کودک ربوده شده در سال میلادی گذشته در این کشور، از دولت صنعا به دلیل سهل انگاری در زمینه تامین امنیت کودکان انتقاد کرد.
  بر اساس گزارش روزنامه ˈگلف نیوزˈ چاپ دبی، ˈسیاجˈ به عنوان یک سازمان مدافع حقوق کودکان اخیرا اعلام کرده است که در سال میلادی گذشته بیش از 124 کودک یمنی از جمله 19 دختر، ربوده شدند. 

  این سازمان در گزارش سالیانه اش افزایش وخامت اوضاع امنیتی در یمن از سال 2011 تاکنون را عامل افزایش موارد کودک ربایی در این کشور دانسته است.

  طبق این گزارش 30 درصد از موارد کودک ربایی در صنعا پایتخت یمن و پس از آن در شهر ˈتعزˈ رخ داده است.

  ˈاحمد القریشیˈ رییس این سازمان در انتقاد از ناچیز بودن خدمات امنیتی دولت به کودکان و نیز مجازات نکردن عوامل کودک ربایی، به موردی اشاره کرد که کودک 12 ساله ربوده شده همچنان در اسارت افراد قبیله ای در استان ˈشبواˈ در جنوب یمن بسر می برد. 

  وی افزود: دولت به جای یافتن کودک ربایان، صرفا کمیته ای تشکیل داد تا عاملان را به آزاد کردن این پسربچه متقاعد کند.

  القریشی اضافه کرد: بسیاری از کودک ربایان پس از حل و فصل ماجرا توسط قبایل، اصلا مجازات نمی شوند و حتی پایشان به دادگاه هم نمی رسد.

  وی با استناد به یک مورد کودک ربایی که دختر 12 ساله پس از آزادی توسط خانواده اش به ضرب گلوله از پا درآمد، گفت: در این حوادث دختران بهای سنگین تری را می پردازند. 

  این فعال حقوق کودکان افزود: بسیاری از قربانیان کودک ربایی ها سر از عربستان سعودی در می آورند و به کارهایی همچون تکدی گری تن می دهند. وی از مقامات یمن خواست از طریق همکاری های مرزی با عربستان مانع از قاچاق کودکان شود. 

  منبع خبر
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360925246
اکنون :
28