جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 50321
  تاریخ انتشار : 31 فروردین 1393 16:18
  تعداد بازدید : 563

  دبیر مرجع ملی حقوق کودک خبر داد:

  تشکیل مرجع ملی حقوق بشر در وزارت دادگستری

  دبیر مرجع ملی حقوق کودک از تشکیل مرجع ملی حقوق بشر در وزارت دادگستری خبر داد.
  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مظفر الوندی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: بنده عهده دار مسئولیت مرجع حقوق بشر وزارت دادگستری شدم و این دفتر طبق شرح وظایفی که در وزارت دادگستری آمده تدوین شده است.

  وی ادامه داد: ما به عنوان یک نهاد دولتی حقوق بشری، پیگیر ترویج حقوق بشر و شهروندی در تمامی نهادهای مرتبط در جامعه هستیم.

  وی افزود: از طریق آموزش همگانی و رصد کردن موارد احتمالی نقض حقوق بشر و حضور در ستاد حقوق بشر قوه قضاییه و نیز همکاری و ارتباط با سازمان های مردم نهاد حقوق بشری، برنامه های خود را در مرجع حقوق بشر وزارت دادگستری دنبال خواهیم کرد.

  دبیر مرجع ملی حقوق کودک ادامه داد: از دیگر برنامه های ما این است که گزارشات حقوق بشری که در ایران منتشر می شود را بررسی کرده و درباره مواضع حقوق بشر در کشورهای مختلف اتخاذ تصمیم کنیم.

  الوندی با بیان اینکه اداره کل دفتر حقوق بشر وزارت دادگستری دو سالی است که در ساختار این وزارتخانه قرار دارد، ادامه داد: آقای پورمحمدی مصر بودند تا این موارد را دنبال کنند و موضوع حقوق بشر در وزارت دادگستری فعال شود البته این دفتر رسما کار خود را آغاز نکرده است.

  وی با بیان اینکه ما قصد داریم NGOهایی که در زمینه حقوق بشر هستند را شناسایی کرده و با آنها تعامل داشته باشیم، گفت: قصدمان این است تا همان اقداماتی را که در زمینه حقوق کودک در وزارت دادگستری دنبال کرده ایم انجام دهیم.

  دبیر مرجع ملی حقوق کودک درباره فراکسیون حقوق کودک که از سوی یکی از نماینده های مجلس پیشنهاد شده بود نیز گفت: در مورد این فراکسیون قبل از سال جدید جلساتی داشتیم و در شورای مرجع ملی قرار است که این کار انجام شود و فراکسیون پیشنهاد شده رسمی نیست و از سوی تعدادی از نماینده های مجلس ارائه شده است.

  الوندی در پایان گفت: یکی از اولویت های ما در بحث کودک، مباحث مربوط به کار کودکان و مسائل بودجه و نیز کودکان خیابانی است و ان شاءالله از ابتدای اردیبهشت اقدامات خود را در مرجع ملی حقوق کودک انجام خواهیم داد.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360925313
اکنون :
12