جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 50382
  تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1393 12:42
  تعداد بازدید : 468

  معاون اول قوه‌قضاییه:

  کار قضات به دلیل ارتباط با حقوق مردم اهمیت ویژه ای دارد

  معاون اول قوه قضاییه گفت: کار قضات و کارکنان دستگاه قضایی به دلیل ارتباطش با حقوق، آبرو، مال، جان و ناموس مردم از حساسیت ویژ ه ای برخوردار است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی طی سخنانی در مراسم گرامیداشت روز زن که با حضور قضات و کارکنان دستگاه قضایی و خانواده های آنها برگزار شد، اظهار کرد: کار قضات و کارکنان دستگاه قضایی به دلیل ارتباط با حقوق، آبرو، مال، جان و ناموس مردم از حساسیت ویژ ه ای برخوردار است و این امر اقتضائاتی دارد.

  وی ادامه داد: سیره و سلوک همکاران ما در دادگستری این اقتضائات را به خانواده های آنها نیز سرایت می دهد.

  معاون اول قوه قضاییه با اشاره به نهادینه شدن برخی رفتارها در بین قضات به عنوان حفظ شأن جایگاه آنها، گفت: ما در دستگاه قضایی بخشنامه نکرده ایم که قضات حتما کت و شلوار بپوشند اما این مسئله به یک شأنیت برای قضات تبدیل شده است و قضات شئونات مرتبط با کار خود را رعایت می کنند و حتی در گرم ترین روزهای سال می بینیم که قضات برای نشستن پشت میز قضاوت لباس مرتب می پوشند.

  وی افزود: این اقتضائات شغلی ایجاب می کند که قضات در مجالسی که با شأن و جایگاهشان تناسب ندارد نیز حاضر نشوند.

  رییسی با اشاره به آیه «ان خلق لکم من انفسکم ازواجا»، نزدیک ترین شخص به قاضی را نفس یا زوج وی معرفی کرد و گفت: هر فرد پدر، مادر، برادر و خواهر و اقوامی دارد که هیچ کدام آنها نفس نیستند اما قران زوج را به عنوان نفس معرفی کرده است و زوج و زوجه در واقع یکی هستند.

  وی اظهار کرد: قضات بهترین زمان روز خود را به کار قضاوت و رسیدگی به مشکلات مردم اختصاص داده اند. تربیت فرزندان و آرامش دادن به قضات بر عهده همسران آنها است. زمانی که قضات آرامش نداشته باشند نمی تواند به خوبی مشکلات مردم را رسیدگی و برطرف کنند.

  معاون اول قوه خطاب به همسران قضات گفت: شما در آرامشی که قضات دارند نقش دارید و آرامش شماست که در قضات محترم جلوه گر می شود.

  به گزارش ایسنا، در این مراسم، برخی مسئولان قضایی همچون حجت الاسلام رازینی معاون حقوقی قوه قضاییه، حجت الاسلام صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه، غلامحسین اسماعیلی رئیس سازمان زندان ها و احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی حضور داشتند.



  نظر شما



  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
48